[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Probleme ambreiaj si frana fiat stilo 1.6 16v
 

 

 

 

 
 
Acum este Sâm Apr 27, 2024 5:56 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme ambreiaj si frana fiat stilo 1.6 16v
MesajScris: Mar Iul 21, 2015 12:42 pm 

Membru din: Mar Iul 21, 2015 12:30 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Buna ziua,

Acu doua zile am facut un drum de aproximativ 15 km, pana la acest drum nu am avut nici un semn, nimic, dintr-o data mi s-a intarit pedala de ambreiaj si sa slabit pedala de frana. Vorbesc de un fiat stilo 2002, motor 1.6 16v 103hp.
Am tras pe dreapta am simtit un miros aroape nesesizabil si am observat ca scartie pedala de ambreiaj si ca se apasa greu, deasemenea am observat ca frana tine foarte jos sau nu tine deloc si se auzea ca si cum un balon se umbla si se desumfla. Am verificat nivelul la lichidul de frana (ambreiajul e hidraulic) dar tot erea corect. Am plecat spre casa cu ea sa nu patesc alte tampeni si pe drum si-a revenit toate treaba, am lasat-o o noapte si a doua zi am scoso iar sa vad daca mai face problema, am mers 10km si dupa aceea la fel, decat ca nu mai scartia asa tare si frana ii facem doua pedale. Mentionez ca intra in viteze fara problema.

Si o a doua problema este legata de CD-PLAYER original de fiat, functionaza perfect decat ca nu merge FM-UL, dintr-o data. Si-a mai revenit de cateva ori dar pentru scurt timp.

Spuneti.mi daca stiti o solutie la cele intamplate. Am auzit multe pareri dar nimic concret.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme ambreiaj si frana fiat stilo 1.6 16v
MesajScris: Mar Aug 11, 2015 5:16 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Buna ziua ,
Daca se intareste pedala de ambreaji dupa ce se incalzeste motorul ,probabil placa de presiune este uzata .
Referitor la CD este o problema frecventa ,isi pierde semnalul radio .Trebuie inlocuit sau dus la cineva care se pricepe .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: