[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Probleme Fiat Grande Punto 1.4 8v 2009
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:04 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme Fiat Grande Punto 1.4 8v 2009
MesajScris: Mar Sep 12, 2017 9:04 am 

Membru din: Mar Sep 12, 2017 8:50 am
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Salutari, si bine v-am gasit.

Deoarece nu am gasit nimic similar cu problemele pe care le am cu masina voi adresa cateva intrebari.
Din cauza ca nu prea gasesc prin zona mea mecanici care sa se priceapa la FIAT-uri la unele din problemele mele nu gasesc rezolvare

Masina este un Grande Punto 1.4 8v 77cp din anul 2009. Super multmit de masina. Nu am avut absolut nici o problema grava cu ea de cand am achizitionat-o noua din reprezentanta.

S-au adunat cateva probleme la care nu le gasesc rezolvare:

- Turatia motorului sta intre 660-710 rpm. Am verificat cu testerul si ma enerveaza ca motorul pare ca nu merge rotund (care este turatia la care trebuie sa stea?) Am curatat senzorul MAP - nici o imbunatatire
- "Imi bat tachetii". Am schimbat culbutori si nu s-a remediat absolut nimic. Face la fel
- Imi intra in viteza 5 doar daca fac anumite manevre. Cand bag viteza a 5a trebuie sa nu trag de schimbator pana in dreapta de tot ci inainte sa ajunga la capat sa imping in diagonala spre a 5a. Exista cumva la G Punto o modalitate de a regla la cutie sau din ambreiaj?
- Am cumparat un set de bujii Denso Iridium, am pus bujiile noi si cand accelerez mai puternic "masina da putin in bot" adica nu accelereaza liniar, si sacadeaza. Am pus bujiile originale inapoi si se remediaza problema. Bujiile au fost comandate dupa seria de sasiu. Se poate sa nu fie compatibile sau exista posibilitatea sa fie vre-una defecta din fabrica?

Cam acestea sunt problemele care imi vin acum in minte.
Daca aveti vreo idee care ar putea fi problemele, astept raspunsuri


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: