[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Discuri si placute STILO
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:43 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Discuri si placute STILO
MesajScris: Lun Ian 24, 2011 5:17 pm 

Membru din: Lun Ian 24, 2011 5:10 pm
Mesaje: 5
Masina:
Locatie:
Salut,

Vreau sa schimb discurile placutele si lichidul de frana la fiatul meu stilo 1.6.

Am fost la 2 service-uri si mi-au spus ca nu au nustiuce pompa penetru schimbarea lichidului si in concluzie nu mi-l poate schimba :roll: . Vre-o solutie ? Sau macar despre ce pompa e vba ca sa stiu sa intreb pe la service-uri.

Pentru manopera mi-au cerut 350 lei ( discuri si placute ) .Cum vi-se pare acest pret ?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discuri si placute STILO
MesajScris: Mie Ian 26, 2011 8:54 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Exista un dispozitiv care se cupleaza la vasul lichidului de frana se slabesc aerisitoarele si acest dispozitiv impinge lichidul vechi afara si baga altul nou . Se poate inlocui foarte simplu si fara acest aparat .
De pret nu stiu ce sa zic la noi costa 100 ron de inlocuit lichidul de frana
130 ron discuri si placute spate
100 ron discuri si placute fata
Lichid frana original 30 ron bidon 0,5 l
Probabil nu au dispozitivul de impins pistoanele spate si nu vor sa se bage , daca nu se imping corect pistonasele pe spate se poate strica etrierul.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discuri si placute STILO
MesajScris: Mie Ian 26, 2011 9:37 pm 

Membru din: Lun Ian 24, 2011 5:10 pm
Mesaje: 5
Masina:
Locatie:
Salut Florin,
Din pacate nu sunt din Bucuresti ca sigur nu mai imi bateam capul si veneam la voi..scapam de toate belelele odata .
Am fost astazi pana la urma si am rezolvat-o - discuri si placute 350 Ron manopera-din pacate fara lichid, sa vad unde-l schimb separat.

La o investigatia de azi s-a constatat si ca s-a dus suportul de la cutia de viteze si totodata a impins in spate si a rupt si racordul flexibil de la esapament :). cred ca inca vre-o 300 350 ron piese + manopera ( am pus preturile sa stie colegii forumisti la ce sa se astepte :) )

Multumesc de raspuns!


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron