[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Zgomot(uruit) in mars - Fiat Stilo
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Apr 19, 2024 7:15 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Zgomot(uruit) in mars - Fiat Stilo
MesajScris: Joi Iun 09, 2011 11:12 am 

Membru din: Vin Mai 28, 2010 7:42 am
Mesaje: 7
Masina:
Locatie:
Salut,
am in grija un fiat Stilo 1.4 cu care de curand am fost prin Brasov si am lovit o bordura . Se vede urma loviturii pe traversa(lonjeronul rotilor)pe partea stanga, chiar sub cutia de viteze( nu stiu termenii mecanici , asa ca incerc sa explic rudimentar). In urma impactului a aparut un uruit ca de rulment, dar intensitatea zgomotului nu creste odata cu viteza ci doar cu turatia, de la viteza a 2-a in sus. La reprezentanta din GL mi-au spus ca e zgomotul unui rulment de la o roata( cea din dreapta), se aude ceva si cand roata e ridicata si se invarte rapid. Eu sunt convins ca e ceva de la cutie, dar nu am argumente. Vitezele se schimba la fel de ok..de accelerat ..accelerez ca si pana acum, doar ca incerc sa nu trec de 3000 ca nu imi mai aud gandurile. Nu e trosnit nimic altceva pe dedesupt..cutia e neatinsa...dar zic ca e posibil sa se fi deplasat un pic puntea. NU aveam viteza in momentul impactului..faceam manevre de parcare. de atunci am facut cam 700 de km... si curand ajung la 1000..dar nu tin mortis sa raman cu masina in drum. Ceva Sugestii?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot(uruit) in mars - Fiat Stilo
MesajScris: Joi Iun 09, 2011 2:05 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Trebuia sa va sun facem o verificare ,dar telefonul meu vechi sterge automat numerele cand se aduna prea multe . Daca aveti timp incercam sa ne uitam maine dupa ora 13 ,ma sunati inainte .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot(uruit) in mars - Fiat Stilo
MesajScris: Vin Iun 10, 2011 11:07 am 

Membru din: Vin Mai 28, 2010 7:42 am
Mesaje: 7
Masina:
Locatie:
din pacate nu sunt in Bucuresti, dar marti o sa fiu. Pot sa ma programez la o vizita?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot(uruit) in mars - Fiat Stilo
MesajScris: Vin Iun 10, 2011 4:22 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Sunati-ma cand sunteti in Bucuresti si stabilim atunci ca nu dureaza prea mult verificarea. Salut


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron