[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Debit aer fiat bravo 150 cp
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:03 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Debit aer fiat bravo 150 cp
MesajScris: Joi Iul 14, 2011 11:13 pm 

Membru din: Joi Iul 14, 2011 11:01 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Salutare forumisti,salutare staff-ului,ma bucur ca am gasit site-ul asta ,sper ca ma puteti ajuta cu problema mea:D

Acum vreo 2 luni masina nu mai tragea deloc,nu puteai efectua depasiri,lipsa de forta totala...pana cand intra turbo(~2000 ture) ...am fost la service...era EGR defect.A fost schimbat ,masina merge mult mai bine acum,insa.....motorul nu raspunde cum ar trebui la acceleratie ,comparativ cu situatia dinainte de EGR. Pe tester nu apare nici o eroare,singura chestie dubioasa fiind ca debitul de aer necesar nu este atins.Mai precis pe tester valoarea nominala maxima era de 1200 (nush ce sunt astia) iar valoarea reala inregistrata nu depasea 600-700 ....abia la 3000 de ture atingea ~1000 .
Am inlocuit debitmetrul cu un altul de pe un doblo(au zis ca sunt la fel) ...nici o schimbare.
Aveti idee de la ec poate fi? Va raman dator daca ma ajutati cu problema asta.Masina are aproape 100000 km .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Debit aer fiat bravo 150 cp
MesajScris: Vin Iul 15, 2011 10:09 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Este posibil sa fie defect debitmetrul ,ati montat unul de doblo dar cu siguranta nu este ce trebuie .Daca nu va grabiti putem face cateva verificari dupa 25 iulie .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Debit aer fiat bravo 150 cp
MesajScris: Dum Iul 17, 2011 9:02 am 

Membru din: Joi Iul 14, 2011 11:01 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Multumesc pentru raspuns.O sa astept ,oricum sunt plecat si eu in perioada asta.E foarte bine dupa data de 25-26 iulie .Sper sa gasim problema !


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Debit aer fiat bravo 150 cp
MesajScris: Sâm Sep 03, 2011 12:59 pm 

Membru din: Joi Iul 14, 2011 11:01 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Salutare din nou.Dupa multe teste si cautari,s-a dovedit un lucru rusinos din partea uneia dintre reprezentantele Fiat din Bucuresti.Crezand ca motorul meu e defect,am gasit de fapt ca in timp ce masina mea era in service pentru schimbarea egr ,a fost resoftata FARA ACORDul meu . Acum motorul are o lipsa de putere intre 1000 si 2000 ture ,nu mai are cuplul de dinainte.Nu a fost nici un recall al modelelor Bravo pentru resoftare ,dar ei au mintit si au zis ca a fost "ordin" de la producator...in fine....aveti grija unde duceti masina in service(mai ales cele in garantie) ,toate astea se intampla ca niste "dobitoci" sa isi scada costurile pe garantie=putere mai putina=> egr tine mai mult,tubinele mai mult,ambreiajele mai mult,etc.....cat sa iasa din garantie fara ca ei sa cheltuie ceva.Am descoperit ca oamenii au aceeasi problema si la alte marci,deci cred ca e un fenomen national.Nu eram furati destul in tara asta,mai trebuia ceva...LASATI-NE MACAR PLACEREA DE A CONDUCE 150 CAI!
Multumesc lui Florin si Malin pentru ajutorul in descoperirea problemei...oameni profesionisti ,recomand!


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron