[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Releu inchidere centralizata Punto
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 9:25 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Releu inchidere centralizata Punto
MesajScris: Lun Aug 01, 2011 3:14 pm 

Membru din: Joi Iul 28, 2011 11:59 am
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Am o problema cu inchiderea centralizata, o incui din cheie si se deschid toate usile aproape instant si cateodata si dupa 10s.
Am anulat pe rand cate o usa scotand mufa crezand ca o sa depistez usa defecta si nimic tot asa face si banuiesc releul de la inchiderea centralizata.
Culmea e ca uneori se inchide fara probleme.
Din ce am inteles citind pe forumuri, releul sau modulul de inchidere centralizata ar trebui sa l gasesc deschizand torpedoul si acolo printr o zona de acces sa gesec releul fiind o cutiuta galbena sau ceva de genul asta.
Problema este ca acolo in zona n am gasit nimic in afara de airbag, oricat de mult am insistat.
Are idee cineva unde se gaseste acest minunat releu de la inchiderea centralizata la un punto din 2004, 1,2 8V?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Releu inchidere centralizata Punto
MesajScris: Mar Aug 23, 2011 4:34 pm 

Membru din: Joi Iul 28, 2011 11:59 am
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Revin cu o precizare, daca scot mufa din portiera de la sofer inchiderea functioneza.
Am demontat usa cu pricina, verificat cablurile, motorasul si microintrerupatorul din yala, le am curatat, degresat si gresat din nou...totul acolo functioneaza cum trebuie si degeaba.
Poate fi o legatura sau contact de masa la firele din acesta usa care se duc undeva pe sub mocheta masinii inspre portiera stanga spate?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Releu inchidere centralizata Punto
MesajScris: Mar Aug 23, 2011 5:21 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
La majoritatea masinilor care au aceasta problema se defecteaza broasca si trebuie inlocuita .La unele masini am gasit legaturi necorespunzatoare intre inchidere si alarma .Practic cand inchideti usa din cheie ,una din usi o simte deschisa si automat se deschid toate usile .Fiind destul de scumpa broasca se mai poate anula comanda dupa usa soferului si se leaga pe usa pasagerului ,in felul asta usa soferului va deveni use secundara si comenzile vor fi preluate din usa pasagerului .Daca nu reusiti ne puteti contacta si vedem ce putem rezolva .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Releu inchidere centralizata Punto
MesajScris: Mie Aug 24, 2011 4:20 pm 

Membru din: Joi Iul 28, 2011 11:59 am
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Salut Florin,
Sa anulez comanda de la portiera sofer si sa mut comanda pe usa pasagerului care pare a fi foarte ok nu suna rau. Imi poti spune te rog cam ce ar trebui sa caut sau sa gasesc mai precis ?
Banuiesc ca ar fi vorba de ceva fire, la usile din fata sunt cate 6 din care 2 sunt pt alimentare motoras inchidere.
Am schema electrica de la inchidere pt Punto mk2 dar nu stiu daca este perfect valabila si pt Punto classico din 2004.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron