[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - CENTRALINA INJECTIE (ECU ) PUNTO 1,2 cu 8 VALVE
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:49 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CENTRALINA INJECTIE (ECU ) PUNTO 1,2 cu 8 VALVE
MesajScris: Dum Aug 07, 2011 2:10 pm 

Membru din: Dum Aug 07, 2011 1:48 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Salutare,

Stie vreun crestin de unde poate fi procurat un ECU (centralina sau calculatorul care comanda injectia, codul de cheie contact, etc) pentru un Fiat Punto an 2000, 1,2 cu 8 valve? Din cate am inteles, daca pui una SH trebuie ca de pe aceeasi masina sa iei contactul, cheile si modulul de confort (ala cu mufa de conectare la tester) pentru ca sunt setate din soft sa lucreze impreuna. La un ECU nou nu trebuie contactul sau alte chestii, pentru ca el le recunoaste automat pe cele ale masinii pe care e montat. Codul ECU este IAW 59F.M2

Am o problema cu calculatorul de injectie (ECU ) la un Fiat punto din 2000 motor 1,2 cu 8 valve, seria calc este IAW 59F.M2 si se ocupa de motor, inclusiv codul de cheie de contact. Un prieten priceput mi-a zis ca daca iau unul SH musai trebuie contactul, cheile de contact si modulul de confort (cel care are mufa la care se conecteaza testerul de langa blocul de sigurante din bord ) de pe aceeasi masina. Am intrat pe toate forum-urile de la club Fiat si altele, pe eBay, si mi-am cam facut o ideie ;) , ma poate ajuta cineva din tara, la un cost suportabil?! Pot fi gasit la petrica.conceatu@yahoo.com sau la tel 0766293226. Multumesc.


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron