[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Distributie Stilo-costuri
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:14 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Distributie Stilo-costuri
MesajScris: Lun Aug 29, 2011 10:04 pm 

Membru din: Lun Ian 24, 2011 5:10 pm
Mesaje: 5
Masina:
Locatie:
Salut,
Vreau sa schimb distributia la fiatul meu stilo1.6 16v 76kw 2003. La cate grozavii am auzit, nu as risca sa schimb in alta parte, vreau sa schimb la service-ul vostru.
Intrebarile sunt :
Cat m-ar costa ? Nu stiu daca e cazul sa schimbam si pompa de apa + antigel sau nu. Punem cu tot cu aceste lucruri.
Unde va aflati mai exact in Bucuresti ? As putea sa caut singur, dar poate v-ati mutat intre timp :)
Program de lucru ( ma intereseaza daca lucrati si dupa ora 16:30 in timpul saptamanii, sau sambata)
Daca vreau sa citim erorile avute de-a lungul timpului? Se poate ?
Daca vreau sa fac lampile de avarie sa clipeasca cand inchid masina, se poate ?
Eventual dat un ochi la masina pentru alte lucruri ce trebuiesc schimbate.

Daca imi puteti da o lista de preturi, chiar si pe privat daca e cazul, ar fi perfect.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Distributie Stilo-costuri
MesajScris: Vin Sep 02, 2011 10:28 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut,
Curea distributie 68 ron
Rola intindere curea distributie 160 ron
Rola ghidare curea distributie 130 ron
Curea alternator 50 ron
Curea compresor A/C45 RON
Rola intindere curea alternator 100 ron
Pompa apa 260 ron
Lichid racire necesar 3 litri ,30 ron litru
350 ron montatul
Test injectie + resetat parametrii 80 ron
Total 1280 piese si montaj cu tot cu reducere .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Distributie Stilo-costuri
MesajScris: Sâm Sep 03, 2011 5:38 pm 

Membru din: Lun Ian 24, 2011 5:10 pm
Mesaje: 5
Masina:
Locatie:
Multumesc Florin, asa cum vorbisem la telefon am cautat si pe threadul din service si gasisem raspunsul.
Astept sa iau salariul si stabilim la un telefon o programare convenabila pentru ambele parti.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Distributie Stilo-costuri
MesajScris: Joi Sep 22, 2011 8:26 pm 

Membru din: Lun Ian 24, 2011 5:10 pm
Mesaje: 5
Masina:
Locatie:
Gata, am si eu zile linistite.Am schimbat distributia la baieti.

Toate problemele pentru care am fost s-au rezolvat, inclusiv semnalizarile :mrgreen: .

Vreau sa va zic ca mecanica lor merge la fix, cel putin la stilo nici macar nu se uita la surub sa aleaga cheia, baietii stiu fiecare surub si ce trebuie desfacut, unde trebuie desfacut deci scutiti o gramada de timp.
La Fiat sunt tatici si vi-i recomand fara ezitare!

Baieti mie mi-ati facut o impresie nu buna, foarte buna la toate capitolele. Bravo voua!

Ca sa reiau si costurile

M-a costat schimbul curelei de distributie + curele accesorii + role(cele enumerate mai sus) + bujii + tester = 1100 lei.

Pompa de apa am lasat-o pe alta data.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: