[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Se poate defectiona Compresor Ac ????
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:51 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Se poate defectiona Compresor Ac ????
MesajScris: Lun Dec 05, 2011 2:18 pm 

Membru din: Lun Iun 06, 2011 9:07 am
Mesaje: 19
Masina:
Locatie:
Salut,

Am spart radiatorul de Ac cand am coborat de pe o bordura si nu mai merge Ac-ul deloc .
Asta s a intamplat acum 2 luni .......compresorul Ac se poate strica daca merg in continuarea fara radiator functional ???
Mentionez ca am Ac manual , nu climatronic.

Multumesc anticipat.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se poate defectiona Compresor Ac ????
MesajScris: Lun Dec 05, 2011 3:30 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut,
Teoretic compresorul nu se poate strica daca radiatorul este spart , se poate defecta daca nu are ulei sau se incearca cuplarea compresorului fara freon sau fara ulei in el .Atata timp cat nu o sa cuplati nu se invarte decat , ca o rola de ghidaj a curelei ,intra in functiune cand se cupleaza atat ...si normal nu ar trebui sa cupleze daca nu are freon .Pe conducta de freon are montat un senzor care in lipsa presiunii de freon nu da voie sa cuplati compresorul asta ca protectie . In concluzie daca nu intra mizerie pe la spartura puteti merge fara probleme .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se poate defectiona Compresor Ac ????
MesajScris: Lun Dec 05, 2011 4:18 pm 

Membru din: Lun Iun 06, 2011 9:07 am
Mesaje: 19
Masina:
Locatie:
Multumesc Florin.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: