[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Scadere temperatura brusca la apa (conform indicat
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:46 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Scadere temperatura brusca la apa (conform indicat
MesajScris: Dum Feb 26, 2012 10:02 pm 

Membru din: Dum Feb 26, 2012 9:49 pm
Mesaje: 2
Masina:
Locatie:
Am un fiat punto 1.2, din 2001.
Am fost la reprezentanta FIAT si am facut toate schimburile (uleiuri, filtre, distributie, baie ule, s.a.).
Am mers la drum mai lung si mi s-au intamplat urmatoarele:
- temperatura la apa din motor abia daca urca la jumatate ( de cele mai multe ori era la un sfert) desi facusem peste 50km.
- era dat drumul la incalzire, dar am solicita o "scara" superioara (de la 2 la 3). Moment in care a inceput sa scada temperatura VERTIGINOS, mai exact in 2-3 minute a ajuns la 0, moment in care s-a aprins senzorul de la motor (galben).
- s-a cuplat ventilatorul si apoi am mai mers inca 40 km, fara sa apara vre-o problema. Mentionez ca la fiecare 10 km am oprit si am verificat apa(antigelul) din rezervor, care era caldut. Nici vorba de a fierbe.
- in ziua urmatoare am verificat apa din rezervor, care era peste maxim, cu vre-o 2 cm. Am dat drumul la motor, de mai multe ori, intr-un interval de 3-4 ore, (fara a ma deplasa cu masina), timp de cate maxim 1 minut. Senzorul era aprins in continuare. Apoi am scos din lichidul din rezervor, pana a coborat continutul sub maxim. SURPIRZA. Cand am dat drumul la motor s-a stins senzorul care indica ceva defectiune la motor.
- am luat decizia de a ma intoarce acasa. Dupa vre-o 40 de km, a aparut aceeasi problema, dupa ce am incercat sa cresc temp[eratura in interiorul masinii. OARE CARE AR FI PROBLEMA?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scadere temperatura brusca la apa (conform indicat
MesajScris: Lun Feb 27, 2012 5:46 pm 

Membru din: Dum Feb 26, 2012 4:55 pm
Mesaje: 10
Masina:
Locatie:
Nu am trecut prin asa ceva dar probabil ventilatorul cupleaza prea devreme. Poate fi de la termostat
Cu stima, gialonero


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scadere temperatura brusca la apa (conform indicat
MesajScris: Mar Feb 28, 2012 9:59 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Daca scade temperatura in mers probabil termostatul a ramas blocat pe deschis . Este posibil ca aerisirea sa nu fie facuta corect sau chiar o problema la garnitura de chiuloasa ,puteti scoate bujiile si uitativa atent la ele daca una din ele este foarte curata (spalata ) inseamna ca este o problema cu garnitura de chiuloasa pe cilindrul respectiv.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scadere temperatura brusca la apa (conform indicat
MesajScris: Mar Feb 28, 2012 10:07 am 

Membru din: Dum Feb 26, 2012 9:49 pm
Mesaje: 2
Masina:
Locatie:
Va multumesc. Am sa verific


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: