[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - vacuum in carter
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:53 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: vacuum in carter
MesajScris: Joi Mar 29, 2012 11:39 pm 

Membru din: Joi Mar 29, 2012 11:30 pm
Mesaje: 2
Masina:
Locatie:
salut,am si eu o problema.am observat ca daca scot furtunul care iese din carter si intra in furtunul gros care vine de la filtrul de aer si duce la clapeta de acceleratie,trage aer pe acolo. daca il astul cu degetul,se formeaza un vacuum asa de mare in carter ,incat nu mai pot scoate busonul de la ulei.nu am mai intalnit situatia asta pana acum,si nici nu am mai auzit-o la cineva. normal cred ca ar trebui sa scoata un pic gaze pe acolo,cred eu.aveti idee ce poate fi?a,mentionez ca imi cam mananca si ulei,desi fum albastru nu am observat sa scoata decat umpic la rece,daca o accelerez.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vacuum in carter
MesajScris: Vin Mar 30, 2012 7:22 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Poate ati pus degetul in partea de aspiratie si este normal sa traga .In mod normal pe furtunul sau recuperatorul de gaze ,evacueaza usor si recircula gazele .In frana de motor mai si aspira usor .Daca ar face asa mare vid in motor evident ar trebui sa distruga ceva . simeringuri ,garnituri si alte componente pentru a putea respira . Nu cred ca are nici o problema motorul ,consumul de ulei probabil se datoreaza segmantilor sau o problema la nivelul chiuloasei (simeringuri sau ghiduri ) de supapa .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vacuum in carter
MesajScris: Vin Mar 30, 2012 10:24 am 

Membru din: Joi Mar 29, 2012 11:30 pm
Mesaje: 2
Masina:
Locatie:
stiu ca pare ciudat,si totusi vacuumul se formeaza undeva in carter.degetul l-am pus in capul furtunului care iese din carter,dupa ce l-am scos din tubulatura de la clapeta.ms oricum pt raspuns,sper sa imi fac timp si sa dau de niste bani in plus,sa vin sa vad totusi care e problema.si totodata sa fac si distributia.dar vroiam sa stiu ce cauza ar fi,sa nu stric ce va iremediabil p-acolo prin motor.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron