[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Injectoare GP
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:34 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Injectoare GP
MesajScris: Mie Ian 16, 2013 6:14 pm 

Membru din: Joi Aug 02, 2012 8:10 pm
Mesaje: 20
Masina:
Locatie:
Salutare.
As vrea sa stiu daca injectoarele de la un GP 2006 de 1.4, 57KW sint identice cu cele ale unui GP 2010 de 1.2, ambele fiind pe benzina.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Injectoare GP
MesajScris: Joi Ian 17, 2013 9:54 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
In principiu sunt la fel sunt 2 variante sa verificam :
Verificati codul dupa injectoarele dumneavoastra si le comparati codurile
Imi dati seria de caroserie si incerc sa le identific in eper .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Injectoare GP
MesajScris: Joi Ian 24, 2013 6:24 pm 

Membru din: Joi Aug 02, 2012 8:10 pm
Mesaje: 20
Masina:
Locatie:
Salut Florin,
Nu mai inteleg nimic de la astia cu service-uri din Timisoara.Am fost la celalalt service Fiat autorizat si i-am intrebat de consum.Am ramas masca si am inteles ca habar nu au ce fac(s-au mai schimbat oamenii pe acolo de cind nu am mai fost la ei) : cica la o masina care are peste 100.000 km nu se mai poate face nimic la consum.
Altfel, am o bataie de 2-3 zile cind merg pe drum denivelat/cu gropi, trancane si dupa constatare mi-au zis ca trebuie sa schimbe bara stabilizatoare dreapta fata.
Tot ei imi spun ca trebuie sa schimb amortizoarele de pe spate fiindca s-au scurs, respectiv discurile de frina peste aproximativ 5000km(am 125000 km cu ea, 6 ani 1/2).
Altfel, consumul este tot asa : 10,5 in oras, 7,33 combinat indiferent de anotimp/CO benzina/ benzinarie ( merge mai prost cu lukoil si mai bine Mol).


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron