[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Martor motor aprins, eroarea P0420
 

 

 

 

 
 
Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:33 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Martor motor aprins, eroarea P0420
MesajScris: Dum Iul 21, 2013 5:40 pm 

Membru din: Lun Dec 14, 2009 8:43 am
Mesaje: 13
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Salut,

Eroarea care pana acum statea cuminte doar cu statusul de atentionare (pe galben) si dupa ce mergeam mult doar urban si doar gpl, astazi s-a transformat in rosie pe obd si mi-a aprins martorul motor in mers la 120km/h la terminarea unui drum extraurban de ~500km. Ciudat este ca la Catalyst si O2 senzor apare Complete acum.

Am sters eroarea, a disparut martorul de motor si a reaparut iarasi cu statusul de warning.

Mentionez ca am rulat in acest weekend ~150km pe benzina si ~30km pe macadam (praful influenteaza?!)

Vreo lambda dusa sau sai mai rau, catalizatorul?


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Martor motor aprins, eroarea P0420
MesajScris: Lun Iul 22, 2013 8:29 am 

Membru din: Lun Dec 14, 2009 8:43 am
Mesaje: 13
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Este posibil sa fie din cauza calitatii benzinei? Tocmai ce mi-a zis un coleg ca a avut eroarea si martorul aprins si a rezolvat cu o benzina mai buna


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Martor motor aprins, eroarea P0420
MesajScris: Lun Iul 22, 2013 3:33 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Calitatea carburantului este foarte importanta ,este posibil sa fie o problema daca nu a fost de calitate .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron