[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - probleme incalzire oglinda dreapta
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:41 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: probleme incalzire oglinda dreapta
MesajScris: Vin Oct 18, 2013 9:36 am 

Membru din: Lun Aug 19, 2013 5:03 pm
Mesaje: 15
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Salut. De vreo 3 zile nu mai merge incalzirea pe oglinda din dreapta. Nu stiu daca este o coincidenta, dar nu mai merge de cand am facut un accident unde am spart farul fata dreapata. Inclusiv aripa, bara si capota strambe. Acum merg fara far.....Sa aiba legatura lipsa farului cu circuitul spre oglinda? In rest merge dezaburirea pe luneta, pe oglinda stanga. Erori in bord nu am. Ce am mai observat....inainte cand se ardea un bec imediat imi aparea martorul in bord. Acum, cu toate ca nu am far deloc, nu mi apare nicio eroare. Sa se fi bulit vreun martor, senzor.....etc etc?

O zi buna!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme incalzire oglinda dreapta
MesajScris: Dum Oct 20, 2013 9:54 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Nu cred ca are legatura ,probabil sa defectat dezaburirea oglinzii .Trebuie demontata si masurat daca ajunge curent la mufa .Cel mai probabil trebuie sa inlocuiti sticla de la oglinda .Referitor la far daca bagati mufa in el si becurile sunt lipsa sau arse se va aprinde martorul.Trebuie sa fie conectat in mufa farul pentru a citi defectele .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme incalzire oglinda dreapta
MesajScris: Lun Oct 21, 2013 8:32 am 

Membru din: Lun Aug 19, 2013 5:03 pm
Mesaje: 15
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
o sa incerc sa masor tensiunile care ajung la oglinda. COincidenta este ca tocmai de cand am facut accidentul nu mai merge, de aceea ma gandeam sa nu aiba legatura cu farul. Cat despre far, singurele becuri becuri care mai functioneaza sunt pozitia si semnalizarea (si alea merg atarnate :)) ) faza scurta si lunga nu au becuri, firele sunt libere neconectate la mufele becurilor, de aceea am intrebat daca e normal sa nu imi deain bord martorul de lipsa bec...

multam de raspunsuri! revin cu info dupa ce repar masina. ;)


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme incalzire oglinda dreapta
MesajScris: Lun Oct 21, 2013 2:49 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Cu martorul de lumini se explica , acel martor semnalizeaza doar pozitia arsa si frana .Teoretic faza scurta si lunga se vede din masina ca nu functioneaza si nu au insistat sa puna atatia martori .Daca scoateti becul de pozitie cu siguranta martorul va semnaliza problema .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron