[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Albinuta mea
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:32 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Albinuta mea
MesajScris: Sâm Iul 18, 2009 10:24 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mar 04, 2009 10:19 pm
Mesaje: 13
Locaţie: Comanesti/Bacau
Masina:
Salutare!Povestea incepe in 2007 luna martie,cand saturat sa tot bag bani in "Rembler"(o Dacie din 1979) me-am hotarat sa schimbam masina....Dupa multe vizite la dealeri...."lupta" se dadea intre Dacia(Logan) si Fiat(Panda...Albea).Cu toate ca era mai ieftin Logan-ul si mai bine dotat a picat din start....deoarece dealer-ul imi comunicase" daca vreti sa intrati in programul Rabla trebuie sa urmariti la TV cand se da drumu si sa veniti imediat la noi" :shock: Adica sa stau la usa lor dimineata ca sa intru in program.Deci am spus NU ofertei.
Merg la Fiat...alta treaba am fost inscris pe o lista de asteptare pentru Fiat Panda.Merg sa iau actele ce trebuie etc. vad in showroom Fiat Albea,a fost dragoste la prima vedere, asa ca am renuntat la Panda in favoarea Albeei.La sfarsitul lunii mai a sosit masina dar pana au venit numerele au mai trecut 2 zile( in care debea mai adormeam noaptea :D ) .La inceputul luni iunie(pe 1 iunie) am mers sa ridic masina,Fiat Albea Confort + culoare metalizata( Dotariile pentru versiunea confort: servodirectie,computer bord, gemuri electrice fata+.....c-am cheala masina, dar na.Regret ca nu am pus si A/C,dar bugetul nu mi-a permis,culoarea metalizata am luat-o deoarece era singura pe stoc),in total a costat 7600 euro(rabla+ niste reduceri de la dealer).
De 2 ani (in iunie) de cand o am am avut o mica(mare pentru cei de la Fiat) problema si anume becurile din bord care refuzau sa se mai aprinda(cele de la climatizare partea dreapta si niste becuri de la proiectoare dezaburirie etc.Spre norocul meu nu si cele de la ceasuri).Merg la Fiat platesc prima oara 100 lei(un bec si o siguranta :evil: ), a doua zi nu mai mergeau merg iar si iar pana cand am ajuns la 4 drumuri la dealer pentru niste amarate de becuri care nu mergeau si nu megeau.Satul de atatea drumuri+minciunile celor din service(tre sa stea masina 8 ore pe tester ca sa depistam problema....si gradinar daca as fi fost tot nu credeam minciuna asta)+AirBag-ul stricat(de mesteri) am decis sa scriu celor din Italia.Cand am ajuns acolo (A V-A OARA) alta era treaba, speriati de reclamatia facuta de mine in Italia au facut tot posibilul sa rezolve problema(era langa masina cred ca de la tinighigiu pana la femeia de servici,toti incercau sa rezolve problema).Si dupa atatea drumuri s-a rezolvat:din cauza cd player-ului(MONTAT TOT DE EI LA RIDICAREA MASINII) au lasat mufa de la contact(cd player-ul nu e pus pe contact) in voia sortii,ea a facut "masa" cu cdplayer-ul si ardea sigurantele ce tineau de becuri....
Dupa aceasta intamplare am RENUNTAT LA GARANTIE(da ce sa le dau 1700 lei pentru distributie la numai 20000KM?!Pentru cei care nu stiu Fiat schimba distributia la 2 ani(in cazul celor cu 3 ani garantie) si la 4 ani (in cazul celor cu 5 ani garantie) ).
Acum masina are 23000km( revizia de 20000km am facut-o la un prieten,am cumpart eu piesele si am mers la el...REZULTATUL TOTAL MULTUMIT+un cost de numai aprox 500lei piesele+ manopera(o mica atentie :D ) ).
De cand o am masina a primit:
-Cauciucuri iarna
-Alarma
-Sistem audio Sony Xplod( cd player+ 4 boxe)
-aparatori nori
-detector radar
-huse
etc. (Vedeti voi in poze)
Am uitat sa spun:am vopsit masina o singura data din cauza unor zgarieturi(la o reprezentanta Fiat nou infintata)lucrarea a iesit bine!


O masina buna pentru banii ei!!! ;)


Sper sa nu va fi plictisit cu povestea.....


Poz(n)e:


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Albinuta mea
MesajScris: Sâm Iul 18, 2009 10:28 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mar 04, 2009 10:19 pm
Mesaje: 13
Locaţie: Comanesti/Bacau
Masina:
Alte poze:


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Albinuta mea
MesajScris: Dum Iul 19, 2009 7:26 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 4:18 pm
Mesaje: 2
O masina foarte rezistenta si usor de intretinut , daca -i faci reviziile la timp o sa o conduca si urmatoarea generatie . :lol: Sa o conduci cu placere si a auzim de bine .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Albinuta mea
MesajScris: Dum Iul 19, 2009 10:04 am 
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mar 04, 2009 10:19 pm
Mesaje: 13
Locaţie: Comanesti/Bacau
Masina:
Mersi mult!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Albinuta mea
MesajScris: Vin Aug 28, 2009 9:05 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mar 04, 2009 10:19 pm
Mesaje: 13
Locaţie: Comanesti/Bacau
Masina:
Mici schimbari!
Poze noi:


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron