[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - probleme cu motorul
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:52 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: probleme cu motorul
MesajScris: Dum Mar 27, 2011 7:28 pm 

Membru din: Dum Mar 27, 2011 7:12 pm
Mesaje: 14
Masina:
Locatie:
Buna ziua
Am un fiat stilo 1910 jtd 59 kw si am o problema la care nu-i dau de cap si va rog sa ma ajutati.
Motorul nu mai trage cum tragea dar daca scot mufa de la debicmetru de aer merge putin mai bine .
Si nu mai aud turbina cum fluiera nici in sarcina si nici in gol.
Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti ca sa fac si de unde sa incep. Valva egr am scos-o si am curatat-o si am mai gasit un pic de ulei in gura turbinei dar motorul nu mananca ulei deloc.
O zi buna si va rog sa ma ajutati !! :roll: :roll: :roll: :roll:


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme cu motorul
MesajScris: Dum Mar 27, 2011 7:53 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Incercati sa demontati debitmetrul si sa curatati cu atentie senzorul din interior cu un spray pentru senzori sau contacte . Este posibil sa transmita informatii eronate la ecu .
Urmatorul pas verificati supapa dupa turbina daca functioneaza . Ideal ar fii sa aveti un tester pe masina cand faceti aceste verificari . Daca apar imbunatatiri cand scoateti mufa la debitmetru este posibil sa fie murdar sau defect .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron