[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Fiat Mareea 1.6 16v alimentare bobina de inductie
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:48 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Fiat Mareea 1.6 16v alimentare bobina de inductie
MesajScris: Joi Oct 18, 2012 3:28 pm 

Membru din: Joi Oct 18, 2012 3:14 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Buna ziua tuturor!Am si eu o dilema la masina mea,la bobina de inductie nu ajunge curent am verificat toate sigurantele sunt in regula,mufele nu sunt oxidate,am resetat ECU ,si tot nimic nu ajunge la bobina nici un fel de tensiune, ce ar mai pute-a fi ,si as putea sa o leg pe direct de la baterie?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fiat Mareea 1.6 16v alimentare bobina de inductie
MesajScris: Joi Oct 18, 2012 7:42 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Ati incercat sa faceti un test de injectie ? Daca pe tester nu apare nimic este posibil sa fie intrerupt unul din cabluri sau o defectiune la unul din senzori .Trebuie sa faceti rost de o schema electrica si sa verificati continuitatea cablajelor , verificati daca au continuitate de la mufa care iese din ECU pana la bobina ,senzori etc .Daca toate sunt bune mai ramane o defectiune in ECU ,La acest modelinsa nu au fost semnalate astfel de probleme ca fiind din cauza calculatorului ,doar in cazul in care sa umblat necorespunzator si sa ars .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron