[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - rateuri fiat bravo
 

 

 

 

 
 
Acum este Sâm Apr 20, 2024 1:58 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: rateuri fiat bravo
MesajScris: Sâm Dec 06, 2014 7:55 pm 

Membru din: Vin Dec 05, 2014 3:22 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
salut alex...am un fiat bravo 1,6 16v an 97..si de 4 ani am niste rateuri la plecarea de pe loc 1a si a2a pana in 100 m si apoi merge ok..masina o stii ca am fost cu ea la tine de mi ai facut distributia deci e pusa la punct cu cale(ti am zis de atunci ca da rateuri dar ai zis ca se va regla..au trecut anii si nu sa reglat)...apoi am schimbat bobina noua..am schimbat senzor clapeta,senzor map,sonda lamba,axe cu came sunt aproape noi si cateva supape noi,fise noi bujii noi...pompa benzina e noua..si tot da cu petarde la mine sub scaun sau la picioare nu in spate la toba finala adica se aud aproape nu indepartat(toba e noua si aia chiar daca ulterior am dat eu catalizatorul jos).

p.s. acum 1 an mi a pus colegul tau radiatorul de caldura nou si tot curgea si cand am zis ca curge mi ati zis ca atunci oate e fisurata vreuna din cele 2 tevi,din cauza ca a curs antigel mai depaarte mi sa prelins in calculatorul de airbag de mi a luat si foc instalatia de la el noroc ca am tras repede mufa si am limitat pagubele,,am desfacut vara asta caloriferul si ce sa vezi era doar garnitura rupta 2-3 mm probabil sa casat cand sa dat cel vechi sa rupt.. si a dat cu silicon!!!!in loc sa fi zis colegul tau ca e nevoie de o garnitura a preferat sa dea silicon care nu a tinut.am pus garnituri noi si acum e tot ok nu mai curge deloc!...aici sincer fara suparare din vina lui mi a luat mie foc ...da trecem peste sa zicem ca sa prescris..hai sa vedem daca ma ajuti cu rateurile. mersi anticipat si astept raspuns


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron