[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - O puturoasa...
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mai 16, 2024 3:04 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O puturoasa...
MesajScris: Joi Feb 05, 2009 12:29 pm 

Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:50 pm
Mesaje: 12
Am un stilo jtd 2002 si de aseara s-a puturosit intr-un hal fara de hal. Nu se mai tureaza, defapt tureaza mai repede daca o calc mai usor decat la fund. Problema e in orice treapta la orice turatie. Ma poate ajuta cineva?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Joi Feb 05, 2009 1:44 pm 

Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:50 pm
Mesaje: 12
am inteles ca e posibil sa fie de la debitmetru... daca e asta din poza de jos nu stiu cum se scoate mufa. Rog daca se poate sa imi spuneti si mie cum se scoate.

http://faimg1.forum-auto.com/mesimages/261109/147.7.JPG



_________________
Degeaba e Fiatul meu fantastic daca drumurile sunt asa cum sunt :(
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Joi Feb 05, 2009 9:01 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut, debitmetru este acela din poza ,este intre furtune ,pentru a scoate mufa se procedeaza astfel :se ridica siguranta galbena in sus vreo 2 mm daca mai exista (poate a rupt-o altu inainte ) . Dupa care se ridica usor clema din lateral si se scoate mufa . ;)


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Vin Feb 06, 2009 2:07 pm 

Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:50 pm
Mesaje: 12
am desfacut debitmetrul si nimic... azi am desfacut si senzorul de la egr... la fel... nimic diferit. Cand accelerez usor e putin mai bine dar daca o calc la fund se ineaca in propria motorina... nu cred ca e injectia dar cred ca e ceva pe admisia de aer... ce zici?



_________________
Degeaba e Fiatul meu fantastic daca drumurile sunt asa cum sunt :(
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Mar Feb 24, 2009 12:48 pm 

Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:50 pm
Mesaje: 12
Mi-a rezolvat Florin problema, era de la electrovalva de la turbina. Am facut si revizia la el, m-a dus mai ieftin ca in alte parti asa ca vi-l recomand si voua.



_________________
Degeaba e Fiatul meu fantastic daca drumurile sunt asa cum sunt :(
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Mie Feb 25, 2009 9:24 am 

Membru din: Mie Feb 25, 2009 7:35 am
Mesaje: 2
Locaţie: BUCURESTI
Masina:
salut!
am si eu aceiasi problema doar ca la mine este sesizabil pana in 2500 rot/min. Scuze nu am spus ca este vorba de un fiat stilo 2004 1.9 multijet. Motorul merge ok dar demareaza foarte greu fata de cum mergea inainte.
Daca aveti solutii si pentru mine la astept.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Mie Feb 25, 2009 11:29 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , o sa incercam sa rezolvam si problema ta . Trebuie sa facem o constatare sa vedem de unde ar putea fi aceasta problema . Si in functie de rezultat stabilim daca e cava de inlocuit sau se poate repara .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Dum Mar 01, 2009 2:35 pm 

Membru din: Dum Mar 01, 2009 2:14 pm
Mesaje: 80
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Salutare , tata are de la servici un opel combo 1.3 multijet (100% fiat motorul) , de mers merge normal masina... in schimb turata pe loc , la fel face tinde sa se innece , cand o turez usurel imediat se tureaza , dar de mers nu are probleme , decat in anumite situatii , foarte putin tinde sa nu se tureze imediat , oare sa fie tot electrovalva ? de masina nu ne ocupam noi... dar macar sa le-o bagam pe gat sa o si schimbe , baietii de la dibas nu prea isi fac treaba , a mai iesit o data de la revizie cu cablul de la frana de mana atarnand pe jos... martori aprinsi in bord cand masina nu avea nimic si alte chestii de genul...



_________________
1962 Fiat 600D
2005 Iveco 35C10

Fiatul este ca un Fort , pe care n-am sa-l parasesc niciodata pentru altceva
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Dum Mar 01, 2009 3:18 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Joi Ian 29, 2009 7:17 pm
Mesaje: 255
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Salut Denver,
Pot sa te rog sa faci o prezentare ampla a Fiatului tau 600 (cu poze pls)? AR fi foarte interesant pentru mine si pentru alti useri.
Iti multumesc anticipat! :mrgreen:


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O puturoasa...
MesajScris: Vin Mar 13, 2009 7:40 am 

Membru din: Mie Feb 25, 2009 7:35 am
Mesaje: 2
Locaţie: BUCURESTI
Masina:
La mine problema a fost remediata de Florin-debitmetrul. Multumesc mult Florin, iar celorlalti care mai aveti probleme vi-l recomand .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: