[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Fenomen ciudat de iarna.
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:04 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Fenomen ciudat de iarna.
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 9:15 am 

Membru din: Sâm Oct 16, 2010 3:19 pm
Mesaje: 27
Masina:
Locatie:
Cand am cumparat masina din afara era foarte "inchegata", nici un greierasi in interior, era o placere sa o conduci. Dupa doi ani de mers pe drumurile patriei noastre scumpe sa schimbat situatia radical.
Masina nu imi mai da senzatia aceea de masina "inchegata", am fost cu masina la mecanici si mi-au spus ca e totul in regula. Nu bate, nu troncane doar ca parca nu mai amortizeaza socurile cum trebuie si transmite vibratile in toata masina.

Bun, aici vroiam sa ajung, ceea ce am observat e faptul ca, cu cat e mai cald afara cu atat zdrangane din toate incheieturile iar acum pe gerurile astea cand masina este inghetata se comporta exemplar, nimic nu se aude, este foarte rigida si inchegata dar asta doar cativa km pana se incalzeste masina.
La fel am observat ca si atunci cand ploua bine la fel masina devine rigida si inchegata. O idee ceva ce ar putea fi? Eu suspectez ca ar fi amortizoarele.
Masina este Fiat Stilo Coupe, an 2002, 160.000km.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fenomen ciudat de iarna.
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 11:22 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Este posibil sa fie o problema cu amortizoarele , bucsile la puntea spate , scuturile laterale desprinse etc. La o verificare atenta se pot vedea mai clar problemele .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fenomen ciudat de iarna.
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 4:02 pm 

Membru din: Sâm Oct 16, 2010 3:19 pm
Mesaje: 27
Masina:
Locatie:
Ms frumos Florin, imi poti recomanda o firma de amortizoare ok te rog? Ma intereseaza confortul cel mai mult si sa amortizeze socurile cat mai bine.
Ms frumos.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fenomen ciudat de iarna.
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 6:06 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Iti recomand KYB sunt Japoneze si destul de rezistente , sunt putin mai rigide dar rezistente ..masina sta bine in curbe la franari etc , ce se mai vinde pe la noi sunt destul de slabe ...sau un brand cunoscut facut prin EU sau in alte locatii dubioase .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fenomen ciudat de iarna.
MesajScris: Vin Feb 10, 2012 8:46 am 

Membru din: Sâm Oct 16, 2010 3:19 pm
Mesaje: 27
Masina:
Locatie:
Ms frumos inca o data Florin, eu aveam in cap sa merg pe Bilsten, dar daca zici ca KYB sunt ok voi merge pe mana ta :D
Inca ceva Florin daca nu te deranjez, vreau sa schimb tot ce inseamna bucsaraie pe puntea spate....in afara de amortizoare si bucsele de la punte mai are ceva pe acolo care trebuie schimbat? amortizoarele spate nu au flanse ca cele de pe fata nu?
ms frumos.
p.s cumva KYB este acelasi lucru cu KAYABA?


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: