[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Zgomot la franare
 

 

 

 

 
 
Acum este Dum Mai 12, 2024 12:33 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Zgomot la franare
MesajScris: Sâm Feb 02, 2013 7:07 pm 

Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:21 pm
Mesaje: 11
Masina:
Locatie:
Salut, azi am dat de o mica belea. Cand am dat marsarier am simtit o smucitura iar la fiecare franare acum se aude un zgomot puternic in fata si pedala de frana trepideaza. Franele tin dar pedala trepideaza foarte tare. Deasemenea zgomotul se aude regulat ca si cum ar da peste un obstacol la o rotatie completa. Zgomotul apare si la inceputul accelararii iar pe urma dispare.
Sper sa ma fi exprimat cat de cat coerent :mrgreen: Vreo idee daca e ceva grav?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot la franare
MesajScris: Sâm Feb 02, 2013 9:44 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Trebuie verificat ,probabil cedat tamponul de la cutia de viteza .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot la franare
MesajScris: Dum Feb 03, 2013 10:25 am 

Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:21 pm
Mesaje: 11
Masina:
Locatie:
OK, o sa vad cum stau cu timpul si ma programez... ca si pret orientativ cam cat ma costa reparatia?
Daca e tamponul pot merge cu ea in siguranta inca cateva drumuri prin Bucuresti?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Zgomot la franare
MesajScris: Lun Feb 04, 2013 10:14 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , in cel mai rau caz se poate rupe tamponul si poate sa cada cutia de viteza in jos , asta pe langa aceste zgomote .Tamponul de cutie costa in jur de 220 ron cu tot cu montat si cel central de la cutie cam 190 cu tot cu montat .Trebuie verificat inainte sa vedem care este cel defect ,afectate sunt ambele si este bine sa le inlocuiti impreuna ,asta in functie de buget .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: