[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - becul de la injectoare
 

 

 

 

 
 
Acum este Mie Mai 22, 2024 11:52 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: becul de la injectoare
MesajScris: Mie Apr 01, 2009 8:46 pm 

Membru din: Mie Apr 01, 2009 8:30 pm
Mesaje: 25
Masina:
Locatie:
sal! am un fiat bravo hgt motor de 2000 cm 20 valve 5 pistoane din anul 1999 si am o problema cu becul de la injectoare ! am dat masina unui prieten si acesta o cam turato pana la zona rosie , dupa care s-a aprins becul la injectoare , benzina nu prea aveam rezervorul era aproape gol ! den atunci masina merge aproximativ bine ! daca o accelarez brusc nu se acceleraeaza imediat, mai intai da un semi rateu si aopi se tureaza si uneori la relanti turatzia variaza , adica scade pana la 400 de ture apoi urca din nou la 800 900 chair mai mult ! daca putetzi sa ma ajutati cu un sfat ceva !va multzumesc !


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: becul de la injectoare
MesajScris: Mie Apr 01, 2009 9:10 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , probabil trebuie curatat corpul clapetei de admisie , un test de injectie ,si eventual o recalibrare clapeta . Cand a inceput sa varieze turatia? Dupa ce s-a aprins becul sau facea si inainte ?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: becul de la injectoare
MesajScris: Mie Apr 01, 2009 9:38 pm 

Membru din: Mie Apr 01, 2009 8:30 pm
Mesaje: 25
Masina:
Locatie:
dupa ce s-a aprins becul a inceput sa varieze ! mi-a zis cineva ca el crede ca are un injector principal si ala de dus! eu nu cred asa ceva , se refera la injectia monopunct nu? eu nu cred ca masina asta are asa ceva !


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: becul de la injectoare
MesajScris: Joi Apr 02, 2009 6:31 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , pentru aceasta motorizare sa folosit injectie multipunct ,deci are 5 injectoare .Poate sa nu lucreze unu dintre ele , poate sa fie un contact imperfect sau o fise de bujie chiar si o bujie care nu lucreaza corect. Asta se poate vedea pe tester .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: