[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Probleme Alfa Giulietta 1.8 T
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:45 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme Alfa Giulietta 1.8 T
MesajScris: Vin Ian 28, 2011 6:12 pm 

Membru din: Vin Ian 28, 2011 5:52 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Salut,

Sunt un vechi fan al marcii Alfa Romeo cu toate ca pana acum am avut numai masini nemtesti dar in sfarsit am reusit sa achizitionez o bijuterie, Giulietta 1.8 T 235 cai. Masina a fost cumparata second hand din Italia si din pacate nu are garantie.
Pana acum 1 luna s-a comportat ireprosabil dar acum ma confrunt cu o problema ciudata si as avea mare nevoie de ajutor.
Cand schimb a doua mi se stinge tot bordul si cand spun tot bordul asta inseamna orice luminita + MP3 playerul. Imediat cum schimb a 3-a bordul mi se aprinde si totul e ok. Problema asta e foarte deranjanta noaptea ( din fericire farurile imi raman aprinse) si mai ales cand ascult ceva la radio/MP3.

Stiam de lipsa de fiabilitate a marcii Alfa Romeo dar la o problema de genul asta chiar nu ma asteptam.Un prieten mi-a recomandat forumul asta unde a primit sfaturi de calitate si mi-a mai zis ceva si de un service foarte bun dar nu stia sigur pe unde e.
Orice sfat/parere e binevenit, masina e incredibila si nu as vrea sa renunt la ea pentru un VW sau Audi care mi se par destul de plictisitoare.

Multumesc,
Cornel


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme Alfa Giulietta 1.8 T
MesajScris: Vin Ian 28, 2011 6:37 pm 

Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:50 pm
Mesaje: 12
Am o solutie pentru partea cu MP3-ul: Da-l mai tare si stinge-l!!!



_________________
Degeaba e Fiatul meu fantastic daca drumurile sunt asa cum sunt :(
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme Alfa Giulietta 1.8 T
MesajScris: Vin Ian 28, 2011 8:09 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut,
Este un model destul de nou si nu am avut contact cu el . Daca doriti ne putem uita sa vedem daca va putem ajuta , este posibil sa fie un contact imperfect . La schimbarea treptelor de viteza motorul si cutia de viteze suporta niste socuri care sunt absorbite de tampoanele de motor si cutie , daca aceste tampoane sunt uzate este posibil sa traga de cablurile de masa si sa apara aceasta problema .Pe la sfarsitul saptamanii viitoare este posibil sa fim putin mai liberi si putem incerca sa remediem aceasta problema .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme Alfa Giulietta 1.8 T
MesajScris: Sâm Ian 29, 2011 10:15 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Joi Ian 29, 2009 7:17 pm
Mesaje: 255
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Ciudat ca nu ai garantie , Stiam ca un autovehicul nou beneficiaza de garantie internationala cel putin 2 ani, iar Giulietta are mai putin de 2 ani de cand se vinde.
Te-as ruga daca poti sa pui niste poze cu masina la categoria Alfa Romeo. Am fi curiosi sa vedem poze reale cu giulietta quadrifoglio.

@shifterul, nu am inteles exact daca ai vrut sa fii amuzant dar daca nu ai nimic constructiv de spus mai bine te abtii.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron