Acum este Vin Mar 29, 2024 8:18 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: probleme lumini pozitie
MesajScris: Dum Mar 01, 2009 4:12 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 23, 2009 10:35 pm
Mesaje: 8
Locaţie: bucuresti
salut

de ceva timp am dat peste niste probleme legate de luminile de pozitie la alfa mea (alfa 147 1.6i 2001)
probleme sunt urmatoarele

pozitie stanga spate este citita de computerul de bord ca fiind arsa dar becul nu are nimic in schimb daca las masina inchisa ea ramane aprinsa tot timpul - este o problema care o am de cateva luni si nu i-am dat de cap - de fiecare data trebuie sa scot mufa de la far spate noaptea - pana am inzolat complet cablul de pozitie

o a doua este pozitia dreapta fata - asta a aprut ieri - la fel o citeste arsa si ea nu este dar nici nu o aprinde - eu am pozitie pe led fata, pe circuit am consumator suplimentar si nici el nici becul cu led nu sunt arse.. daca le probez pe partea stanga merg fara probleme.

as vrea un sfat... am mai intrebat si mi s-a spus ca este o problema cu elementul care face distribitia de curent in masina - imi scapa numele - si cica s-ar putea repara
daca a mai intalnit cineva problema.. sau ceva asemanator - un sfat nu strica



_________________
never ride faster than your angel can fly...
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme lumini pozitie
MesajScris: Dum Mar 01, 2009 7:49 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut Poate citi bec ars si daca sant puse becuri de valori diferite , sau cen led sau alte inginerii. Problema cu lumini aprinse poate avea mai multe motive , si cel mai grav ar fi sa nu ai fire topite sau ceva in scurt . Astfel de probleme apar mai des cand tempereturile sant scazute , umezeala , improvizatii etc . Daca vrei te puteem ajuta dupa 10 martie , cu o constatare eventual o remediere .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: probleme lumini pozitie
MesajScris: Mar Mar 03, 2009 2:33 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 23, 2009 10:35 pm
Mesaje: 8
Locaţie: bucuresti
se pare ca este o problema de la body computer sau de la tabloul de sigurante din fata lui (cu alt asamblu merge) nu stiu de unde e ca nu a fost dat jos ca sa poata fi masurat si am inteles ca se poate repara



_________________
never ride faster than your angel can fly...
Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron