[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - AFLA ROMEO 156 ANUL 1998
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 5:45 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: AFLA ROMEO 156 ANUL 1998
MesajScris: Mie Feb 22, 2012 9:16 am 

Membru din: Sâm Feb 18, 2012 12:47 am
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
probleme la alfa romeo 156 1.8 benzina....uleiul la motor este mult peste nivelul maxim(mentionez ca a fost schimbat uleiul si filtrul recent) atunci nivelul era bun problema a inceput acum citeva zile.......alta probleme este ca imi incheata parbrizul prin interiorul masinii ..va rog sa imi spuneti daca este ceva grav in cele mentionate mai in sus si cauza......MERSI LA TOTI!!!! :(


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AFLA ROMEO 156 ANUL 1998
MesajScris: Mie Feb 22, 2012 9:41 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Problema cu uleiul trebuie tinuta sub obserbatie , este important de stiut cand ati schimbat uleiul ce cantitate de ulei ati bagat in motor ? Normal in acest motor intra 4,8 litri cu tot cu inlocuirea filtrului ,in plus in baia de ulei mai ramane cel putin 200-300 grame de ulei care nu le puteti scoate din motor . Faceti un calcul cat ulei ati bagat in motor si daca nivelul la-ti verificat cand a fost schimbat uleiul este normal ca dupa ce masina stationeaza o vreme sa creasca nivelul ... daca verificati nivelul dupa ce motorul a functionat sau dupa ce ati schimbat uleiul este normal sa arate mai putin pe joje pentru ca o parte din ulei se afla in chiuloasa ,axa cu came si toate angrenajele care au nevoie de ungere . Dupa ce masina stationeaza cateva ore atunci trebuie verificat nivelul . Alte cauze ar putea fii daca aveti o problema cu garnitura de chiuloasa sau o fisura intre compartimentul de racire si cel de ungere ,verificati daca scade nicelul de racire . Pentru problema cu inghetatul parbrizului nu ati specificat daca ingheata in timp ce mergeti cu masina sau dupa stationare il gasiti inghetat . Daca dupa stationare se intampla acest lucru nu este ceva grav in timpul functionarii temperatuta este crescuta in zona parbrizului si dupa stationare se formeaza condens care ingheata .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AFLA ROMEO 156 ANUL 1998
MesajScris: Mie Feb 22, 2012 10:14 am 

Membru din: Sâm Feb 18, 2012 12:47 am
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
IN LEGATURA CU ULEIUL NU AM IDEE CIT A BAGAT CE CANTITATE AM DUSO LA UN MECANIC PRINTR-O CUNOSTINTA DE A MEA LA RECOMANDAREA ACESTUIA IN GERMANIA A FACUT MAI MULTE DISTRIB. ULEI FILTRE ETC. NU STIU CANTITATEA BAGATA NU MA PRICEP LA MASINI O CONDUC SI ATIT :D ULEIUL BAGAT STIU CA E 5/40 ASA CEVA DAR MAI STIU CA LAM PROBAT DES SI ERA BUN DAR DE CITEVA ZILE A CRESCUT MULT SI CU INGHETAREA PARBRIZULUI IN TIMP CE STATIONEAZA INGHEATA DARRRRRR. NU ESTE FRIG AFARA CIND A FOST GER NU A INGHETAT SI ACEASTA PROBLEMA A INCEPU DOAR DE CITEVA ZILE... MERSI DE RASPUNS.....MAI AM O INTREBARE DACA SE POATE...VREAU SA IMI SCHIMB SPOILERELE LA MASINA SI VREU SA LE COMAND PE INTERNET SI IMI CERE REFERTA SAU ASA CEVA SI HABAR NU AM CE INSEAMNA MA POTI AJUTA!!? ALFA ROMEO 156 MOTOR 1.8 AN 1998 144 CAI BENZINA .....MERSI!!!


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron