[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Garantia - pretentii incredibile
 

 

 

 

 
 
Acum este Sâm Apr 27, 2024 11:10 am





 Pagina 2 din 2 [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Garantia - pretentii incredibile
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 2:47 pm 

Membru din: Lun Oct 25, 2010 6:26 pm
Mesaje: 6
Masina:
Locatie:
Florin mi-a demonstrat astazi de ce si-a castigat renumele care il are si sustinatorii pe care ii are, dandu-mi o lectie de maturitate si corectitudine, de care multi (inclusiv eu) nu cred ca ar fi fost capabili in urma a ceea ce am scris. M-a sunat de dimineata, pe la 9, foarte calm si detasat si m-a invitat sa ma prezint la el la service in jur de 12. Ajuns acolo s-a uitat, a analizat, mi-a facut nebunia si a dat jos amortizoarele cu flansele, mi-a dat in acelasi timp si o lectie de mecanica mai pe gradul meu de pregatire ca sa inteleg clar cum funcioneaza sistemul, demonstrandu-mi cum stau lucrurile de fapt cu acele flanse si arcuri (se pare ca asa trebuie sa stea, daca stau lipite partile acelea de deasupra caroseriei exista riscul sa se rupa). Mi-a explicat de ce nu a putut atunci cand am vrut eu, motivele atat personale cat si profesionale. Am stat mai mult de vorba despre cele petrecuta vineri si trebuie sa recunosc ca reactia mea a fost mult mai mult determinata de nervi decat de rationament.
Desi i-am cerut scuze lui Florin personal astazi, profit de aceasta ocazie si imi cer scuze si aici (ca sa ramana scris).


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Garantia - pretentii incredibile
MesajScris: Vin Dec 10, 2010 4:22 pm 

Membru din: Lun Oct 25, 2010 6:26 pm
Mesaje: 6
Masina:
Locatie:
Astazi Florin m-a determinat sa revin asupra subiectului dezbatut aici... intr-un mod mai mult decat pozitiv.
M-a sunat ieri si, intrucat s-au mai eliberat si ei si aveau ceva timp liber, m-a invitat azi din nou la service sa vada cum se mai comporta masina, sa mai arunce o privire la flanse sa vada totusi de ce stau mai ridicate acele saibe de deasupra caroseriei, sa ma lamureasca si mai mult cum e treaba pe acolo. Deoarece ii ramasesera de la o alta masina doua flanse fata, m-a intrebat daca vreau sa mi le puna pe acelea sa vad daca e vreo diferenta fata de cele care le aveam.
M-a surprins mai mult decat placut, nu stiu sincer cati mecanici mai sunt pe la noi care suna ei sa te mai intrebe de sanatatea masinii si sa te cheme sa mai arunce si sa iti ofere alternative fara costuri suplimentare, eu personal pana azi nu am mai auzit de nici unul, cu atat mai mult sa lucrez cu unul :), si am acceptat sa fac schimbul de flanse sa vad daca e vreo diferenta.
Se pare ca problema cu acele saibe, motivul pt care stateau asa ridicate era chiar surubul care le prindea de amortizor (sper ca am inteles bine), era mult mai mare decat ar fi trebuit sa fie in mod normal (probabil cei care au mai lucrat pe la masina pana sa o cumpar eu au pus ce au gasit), mi-a aratat Florin ca cele originale sunt mult mai mici. A montat la loc toate cele, cu celelalte flanse si suruburile originale (cele scurte) si intradevar saibele s-au pozitionat mult mai aproape de caroserie. Ramane sa vad cum se comporta masina in continuare, oricum pana acum totul e super OK.
Mai rar o astfel de atitudine, sunt foarte placut impresionat sincer vorbind :), mi-a demostrat din nou ca nu este deloc persoana despre care vorbeam eu in primul mesaj, din contra, un om de cuvant si serios.
Multumesc Florin si inca o data scuzele de rigoare pt situatia creata.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Garantia - pretentii incredibile
MesajScris: Vin Dec 10, 2010 5:20 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Joi Ian 29, 2009 7:17 pm
Mesaje: 255
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Daca si amicul nostru ar avea putina intelegere probabil nu am mai fi ajuns aici. Doar de aia avem forum ca sa se poata rezolva problemele si pt a se reveni cu feedback de orice fel. Nu am inteles niciodata de ce trebuie sa umplem internetul cu tot felul de acuzatii inainte sa dam sansa "acuzatului" sa rezolve problema.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 2 din 2 [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron