[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Service problemefiat
 

 

 

 

 
 
Acum este Sâm Mai 04, 2024 5:40 pm





 Pagina 2 din 31 [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Joi Apr 09, 2009 12:04 pm 

Membru din: Joi Apr 09, 2009 11:48 am
Mesaje: 19
Salutare. Iata prima mea experienta cu acest service:

In urma cu cateva zile, fiatul albea cu care ma misc a inceput sa dea semne ca ceva nu-i convine ( rateuri pe acceleratie ); am dus-o la diagnosticare la reprezentanta, unde eram client mai vechi la revizii, si mi-au zis ca-s fisele de la bujii; pretul: 450 RON setul ( fara manopera ); cum n-aveam bani la mine, am hotarat sa revin.
A doua zi am gasit acest forum, l-am sunat pe Florin, care mi-a facut o oferta de 220 RON piesele; dat avans 100, in aceeasi zi m-a sunat ca au venit fisele; mers la el, schimbat in 20 minute ( se vede ca stie pe unde vin suruburile :D ). Am iesit la jumate fata de pretul de reprezentanta, omul a fost prompt, iar eu multumit.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Joi Apr 09, 2009 2:36 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
La noi consultanta este gratuita si calitatea garantata iar preturile .... :o acceptabile . Cu respect .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Mar Apr 21, 2009 11:21 am 
Avatar utilizator

Membru din: Vin Apr 03, 2009 12:12 pm
Mesaje: 39
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Imagine
Salut, o microcamera ca aceasta nu ti-ar fi buna, ca in loc sa desfaci motorul sa vezi ce are, sa ii spui clientului in 5 min care este problema in motor.De exemplu, o bagi pe la bujii si depistezi problema/ele din camera pistonului. Mie unul ca si client mi-ar fi buna una! :mrgreen: . As plati si 100RON aceasta "consultatie" daca ai avea-o :D , numai sa nu desfac motorul! Daca te hotarasti sa-ti achizitionezi asa ceva sau sti pe cineva ... da-mi si mie de veste te rog.
Scuze ca ti-am dat si pm Florin, dar pe urma m-am gandit sa fac publica ideea , poate mai are si altcineva nevoie sa se uite in vreo "gaura" cu asa ceva, nu numai in motor (scuze de expresie).


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 3:42 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Vin Apr 03, 2009 12:12 pm
Mesaje: 39
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
Florin , am si eu o intrebare pls: :) butonand pe net am citit aceleasi simptome (vibratii ale motorului la relanti, dar mers frumos accelerata, demaraj cu o mica zgaltaiala), la cei care aveau probleme cu volanta si stiu sigur ca a mea nu este centrata, are niste zimti tociti. :oops: Ar putea fi asta cauza? :?:


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Dum Mai 17, 2009 8:02 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , problema la masina ta nu este de la volanta . Probabil sant la fel trepidatiile dar ,din cauze diferite . Din cate imi amintesc la tine nu lucreaza un piston , in ambele cazuri e normal ca in regim de turatie ridicata motorul "sa mearga bine" adica mai echilibrat .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Dum Mai 17, 2009 8:02 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 24, 2009 11:28 pm
Mesaje: 30
Locaţie: B & CT
Masina:
Locatie:
Salut,Florin!

Te rog frumos,imi poti trimite pe PM adresa service-ului specializat in auto italienesti(cel din zona statiei de metrou Republicii)? Locuiesc la Diham si as dori sa ma programez pentru o "consultatie".De ceva vreme imi tot da mesajul de eroare "Airbag Failure".Cand am luat masina am mai avut o astfel de problema,dar simptomatologia s-a remis dupa ce am fixat mufa portocalie cu un soricel de plastic.Cand mai culisam scaunul in spate imi mai dadea cateodata eroarea,dar se rezolva prin strangerea soricelului sau prin miscarea firelor de prin zona aceea.La o studiere atenta am observat ca firele ce ies din mufa par a fi sectionate.As dori sa rezolv aceasta problema(am vazut la un alt Stilo firele puse pe direct,implicit problema rezolvata).Am inteles ca la modelele de Stilo fabricate dupa 2004 nu exista mufa firele fiind pe direct.

Multumesc anticipat!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Dum Mai 17, 2009 8:30 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut, te ajutam cu placere dar numai cu o programare telefonica inainte . Pentru ca lucram in ordinea programarilor ,ca atunci cand ajungeti la noi sa ne ocupam doar de masina dumneavoastra . Multumim ...0723.889.623 sau 0765.085.933 Florin .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Lun Mai 18, 2009 11:22 am 
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 24, 2009 11:28 pm
Mesaje: 30
Locaţie: B & CT
Masina:
Locatie:
Multumesc frumos pentru promptitudine!Voi suna zilele acestea pentru a fi programat.

Numai bine!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: probleme cu alfa
MesajScris: Mar Iun 30, 2009 3:11 pm 

Membru din: Mar Iun 30, 2009 2:59 pm
Mesaje: 2
Buna,

Am si eu o intrebare. Acum 2 zile am lovit partea din fata a masinii(alfa romeo 159) de o bordura.(puteti sa radeti :) chiar a fost neatentie) Dupa impact a cazut de sub botul masinii, deasupra rotilor un fel de folie de plastic, destul de groasa care probabil proteja ceva. In rest masina pare ok. Recunosc ca nu am cunostinte tehnice, prin urmare nu stiu cat de importanta este acea folie. Ca sa ma duc la politie sa fac declaratie, apoi la casco si apoi la service dureaza cam o luna, timp pierdut. As vrea sa stiu daca acea piesa e f importanta si daca poate fi schimbata si la voi.

Merci


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Service problemefiat
MesajScris: Mar Iun 30, 2009 4:19 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Vin Apr 03, 2009 12:12 pm
Mesaje: 39
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Locatie:
1- daca zici ca a cazut, dece nu o pui tot pe aia la loc sau ai observat ulterior ca lipsea?
2- daca e plasticul de pe partea cu curelele de la motor , trebuie pus la loc , deoarece o sa inceapa sa scartaie de la apa aruncata de roata sau mai rau ... ;)
PAREREA MEA! ... VEZI CE ZICE FLORIN!


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 2 din 31 [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: