[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Montare BOW pe diesel
 

 

 

 

 
 
Acum este Vin Mar 29, 2024 9:12 am





 Pagina 2 din 2 [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Montare BOW pe diesel
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 10:17 pm 

Membru din: Dum Mar 01, 2009 2:14 pm
Mesaje: 80
Locaţie: Bucuresti
Masina:
Malin din pacate n-am cum sa iti vad varsta sa stiu daca sa vorbesc cu domnule cu tine , este intradevar adevarat ce spui , practic toata instalatia depinde de bov , eu nu stiu nimic de schimbat sensul , nu are logica , pana la urma un bov bun nu inseamna sa urle sa te auda vecinu` cand vii acasa , atata timp cat isi face treaba e totul ok , eu personal pe diesel n-as schimba bovul , pe benzina cu drag ca daca-mi iau benzina turbo nu o iau sa ma duc la cumparaturi...



_________________
1962 Fiat 600D
2005 Iveco 35C10

Fiatul este ca un Fort , pe care n-am sa-l parasesc niciodata pentru altceva
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montare BOW pe diesel
MesajScris: Dum Iul 12, 2009 6:18 pm 
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:15 am
Mesaje: 10
Locaţie: Bucuresti
Masina:
am fost vicecampion national de VTM...cand aveam masina turbo...voi invatati sa reglati carburatoare pe Dacia...ti-a luat mult sa citesti forum-uri scrise de pusti incepatori..sau stii tu sigur...asa ca...credeti voi ce vreti...si nu mai deschideti discutii aiurea...

Pls nu mai folosi tonul asta. Daca ai ceva de impartit trimite mesaj privat



_________________
ALFA JTD Power - I hate German Cars
Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montare BOW pe diesel
MesajScris: Lun Iul 13, 2009 9:18 pm 

Membru din: Vin Mai 22, 2009 10:13 am
Mesaje: 39
Andrei, si aici.... . In 1995 am fost scrutineer sef la Raliul Romaniei, si invitat ca scrutineer in Raliul Bulgariei si al Turciei, in 1996 director de Securitate la Raliul Romaniei, Am fost copilotul lui Soricelul si al lui Jumbo in CNR si am fost seful asistentei tehnice al unor echipe
chiar si in Italia. Deci am experienta si cam stiu ce afirm. Nu vreau sa crezi ca ma laud, dar daca tot ai deschis subiectul... . Si chiar si asa astept sa-mi demonstrezi ca gresesc dar cu explicatii logice, tehnice, bazate pe fizica.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montare BOW pe diesel
MesajScris: Mar Iul 14, 2009 2:43 pm 

Membru din: Vin Mai 22, 2009 10:13 am
Mesaje: 39
mai mult, ai aici graficele de functionarea doua turbine (garett si mitsub)pe motorul saab 2,0 si 2,3 benzina supraalimentat cu injectie trionic7. Cum poti avea turatii negative rezultate din formula de calcul a RPM in Graficul3?


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj. Pt a vizualiza imaginile ataşate trebuie să vă creaţi un cont şi să fiţi logat


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 2 din 2 [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron