Acum este Mie Mai 08, 2024 3:27 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Problema pierdere putere Fiat Stilo 1.6.16V 2002
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 10:51 pm 

Membru din: Lun Iul 06, 2009 10:40 pm
Mesaje: 1
Pe scurt principalele simptome sunt...
un sunet gros al motorului, gen diesel, turatiile urca repede, dar tractiunea lasa de dorit, se simte o vigoare dimineata, dar banuiesc ca din cauza alimentarii date de socul electronic si motorul rece...
Acum doresc sa va expun si ce am facut sa remediez problema....in primul rand teserul specific Fiat(Mareli) nu da erori, uleiul este schimbat la fiecare 9.000Km(Selenia 20K) si tot atunci schimb si toate filtrele(polen, ulei,aer...toate marca Fiat), bujii schimbat (Champion-Fiat), bagat aditiv Methabond, curatat injectori, clapeta curata...singura chestie care imi mai da de gandit este distributia schimbata in 2007 in tara...ma gandeam sa nu fie pusa cu un dinte in fata sau spate...
Daca reusiti sa ma diagnosticati sunteti CAMPIONI!
Glumesc...m-ar bucura daca mi-ati putea spune ce are sau sa ma sfatuiti ce sa fac...cel putin de la distanta de la Bucuresti la Tg.Jiu!
Mersi anticipat!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Problema pierdere putere Fiat Stilo 1.6.16V 2002
MesajScris: Mar Iul 07, 2009 6:13 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut , daca ajungi la noi vei afla cu siguranta ce are .Din cate ai spus probabil ambreajul este uzat ,rola intinzatoare poate face zgomot daca nu este bine intinsa sau uzura mare la axele cu came sau tacheti .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: