[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Fiat Brava
 

 

 

 

 
 
Acum este Mie Mai 01, 2024 7:40 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Fiat Brava
MesajScris: Lun Feb 07, 2011 1:02 pm 

Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:39 pm
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Salut!Butonand pe net zilele astea fiind disperat k aveam masina la service, una din ele(Fiat Brava SX 1.6, 16v, anul 1996, 1581 cmc), am descoperit cu mare placere acest site, iar din ce am citit aici, plus parerile utilizatorilor si sfaturile oferite de Florin mi-au dat incredere sa apelez si eu la voi..
Problema mea la masina amintita mai sus: mi s-a rupt distributia in mers chiar in momentul in care schimbam treptele de viteza 2/3.Greul de acum a inceput, mecanicul de la service-ul la care am apelat a dat verdictul promp si scurt: "schimbat motorul" deoarece spune el nu are rost sa investesc bani in cel cu probleme ca nu se merita.Asa am facut, am achizitionat un motor second,dar de 103 CP, cel stricat avea 90 CP.Am mai schimbat: disc ambreiaj nou, kit distributie, buji, ulei motor, ulei servo, ulei cutie viteze, antigel, filtru ulei, filtru benzina.
Operatiunea de schimbare s-a incheiat cu succes in sfarsit, masina merge super bine, dar am o nelamurire, nush de ce pedala de la ambreiaj este asa de moale, am ridicat-o cumana pana am atins bordul.L-am intrebat pe mecanic si a zis k asa e normal, dar cred k nu avea chef sa remedieze problema, din ce ma pricep eu stiam ca trebuie sa aiba un arc ceva sa o tina in tensiune.
Astetp parerile voastre si scuze pentru postarea asa lunga.
O zi buna!


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: