[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Acceleratie intrerupta.
 

 

 

 

 
 
Acum este Mar Mai 14, 2024 12:48 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Acceleratie intrerupta.
MesajScris: Dum Sep 25, 2011 9:33 pm 

Membru din: Dum Sep 25, 2011 9:29 pm
Mesaje: 4
Masina:
Locatie:
Buna seara!

Daca este o zona destinata problemelor am sa postez si eu aici problema care o are masina mea Fiat Stilo Jtd 115 cp.

In momentul accelerarii ajung la 3000 rpm spre 3500 rpm si are o pierdere de putere, mai exact accelerez dar masina nu mai urca in turatie si accelerare... apoi incepe sa urce foarte incet in turatie , indiferent in ce viteza sunt.

Care ar putea sa fie problema?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acceleratie intrerupta.
MesajScris: Lun Sep 26, 2011 8:41 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut,
Probabil sa defectat supapa de la turbo , debitmetru murdar sau defect sau furtun intercooler spart ,sunt cele mai frecvente probleme specifice pentru acest simptom .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acceleratie intrerupta.
MesajScris: Lun Sep 26, 2011 9:49 pm 

Membru din: Dum Sep 25, 2011 9:29 pm
Mesaje: 4
Masina:
Locatie:
Se pot depista prin diagnoza computerizata?

Sau cum as putea sa le verific pe fiecare in parte?


O alta problema. Am schimbat amortizoarele si arcurile pe fata si acum scartaie foarte tare pe stanga fata si uneori pe dreapta. M-am uitat mai atent si am vazut ca amortizorul nu e exact in mijlocul arcului pe stanga iar pe dreapta e aproape central... dar ar mai fi loc pentru a fi perfect central. Am spus mecanicilor ca scartaie si ei habar nu au , ce ar putea fi?


Multumesc anticipat!


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acceleratie intrerupta.
MesajScris: Mie Sep 28, 2011 8:43 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Pe tester se pot verifica doar o parte din aceste probleme ,in mare parte se verifica problemele electronice . Supapa de care vorveam are o parte electrica si una mecanica daca se strica partea mecanica nu o sa apara pe tester . Puteti face o proba cu alta supapa este montata in bara pe partea stanga jos . Eventual puteti face o proba cu mufa la debitmetru scos , daca este defect cu mufa scoasa o sa mearga mult mai bine .
Referitor la arcuri ,probabil a fost montat invers arcul sau flansea este pusa in alta pozitie , este ecentrica .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acceleratie intrerupta.
MesajScris: Mie Sep 28, 2011 7:48 pm 

Membru din: Dum Sep 25, 2011 9:29 pm
Mesaje: 4
Masina:
Locatie:
Multumesc frumos pentru raspunsurile foarte eficiente si prompte.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: