[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Seicento probleme accelerare
 

 

 

 

 
 
Acum este Joi Mai 02, 2024 7:53 am

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Seicento probleme accelerare
MesajScris: Mar Mai 22, 2012 4:04 pm 

Membru din: Mar Mai 22, 2012 3:59 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Salut. Am si eu un Fiat Seicento din decembrie, iar acum cand s-a incalzit afara, am descoperit ca am o problema cu el:

cand accelerez brusc, motorul se inneaca (merge in suturi). Daca accelerez treptat (foarte treptat) masina merge, dar nu poti face depasiri, sau patrunderi in intersectie deoarece risti sa se innece. Mentionez ca zilele acestea care au fost racoroase, motorul a functionat bine. Nu a facut nicio problema. Problema apare cand este cald afara.
- clapeta acceleratie curatata.
- 1 bobina schimbata (dadea eroare, dar dupa ce am schimbat-o am constatat ca problema era la mufa bobinei. am sectinat firele si am inlocuit mufa cu una second hand)
- filtrul de la pompa de benzina curatat.


Motorul este 1.1.

Daca aveti pareri v-as ruga sa ma ajutati.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Seicento probleme accelerare
MesajScris: Mar Mai 22, 2012 7:23 pm 

Membru din: Mar Mai 22, 2012 3:59 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
Florin, tu ma poti ajuta? care crezi ca este problema?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Seicento probleme accelerare
MesajScris: Mar Mai 22, 2012 10:26 pm 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Daca aveti drum in Bucuresti putem incerca sa va rezolvam problema .Sunt multe cauze care influenta buna functionare a motorului . Pentru acest motor si model cauze posibile sunt :
- centrala injectie ( ECU )
- catalizator infundat sau sonda lamda defecta
- clapeta de acceleratie trebuie calibrata dupa curatare ,la fel si roata fonica
-Presiune pompa benzina insuficienta , adevarul este ca pot fii multe cauze pentru aceasta problema .In aceasta situatie va propunem cea mai ieftina varianta , cand aveti rum in Bucuresti facem o programare ..cateva verificari si platiti doar daca reusim sa identificam problema , asta inseamna intre 80 -120 ron sa va spunem exact care este problema .
Este greu de pus un diagnostic precis fara un contact cu masina pentru aceasta problema , cauza poate fii una din cele mentionate mai sus ,sau chiar ceva mai simplu . In general problemele simple dau batai de cap .


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Seicento probleme accelerare
MesajScris: Mie Mai 23, 2012 8:31 am 

Membru din: Mar Mai 22, 2012 3:59 pm
Mesaje: 3
Masina:
Locatie:
ok. Multumesc. cand am sa pot sa ajung la Bucuresti cu masina (mi-e cam frica sa plec la drum cu ea cand face figuri)
va sun sa fac o progamare. va rog sa-mi lasati un nr. de telefon.


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Seicento probleme accelerare
MesajScris: Mie Mai 23, 2012 11:52 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Datele le gasiti si in prima pagina . 0723889623 sau 0765085933 Florin.


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: