[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
• Vezi subiect - Refacere concentratie antigel
 

 

 

 

 
 
Acum este Dum Mai 12, 2024 6:14 pm

Ora este UTC + 2





 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Refacere concentratie antigel
MesajScris: Sâm Mai 25, 2013 9:17 am 

Membru din: Joi Mai 23, 2013 11:05 am
Mesaje: 1
Masina:
Locatie:
Tara de origine: Romania
Ca urmare a inlocuirii pompei de apa la un Fiat Punto 1,2 16V am cerut mecanicului si inlocuirea antigelului. Intrucat pe flacon scrie mare -40 iar cuvantul concentrat trebuie cautat cu lupa, mecanicul a actionat conform primei indicatii si l-a considerat preparat iar acum am in instalatie doar G12 concentrat. E OK sau trebuie neaparat sa refac concentratia (si daca da care e cea mai simpla metoda)?. Nu as vrea sa ii reprosez mecanicului intrucat e bun dar putin orgolios si nu vreau sa stric relatia asa ca incerc sa rezolv singur (cu alti mecanici am avut surpriza sa nu stie nici sa aeriseasca instalatia). Eu ma gandeam sa scot prin vasul de expansiune cca 1 l si sa inlocuiesc cu apa demineralizata. Exista alt robinet pe unde sa recuperez antigel din instalatie?


Neconectat
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Refacere concentratie antigel
MesajScris: Mar Mai 28, 2013 11:15 am 

Membru din: Sâm Ian 31, 2009 3:51 pm
Mesaje: 1216
Locaţie: BUCURESTI
Salut ,
Cititi cu atentie caracteristicile lichidului de racire folosit si vedeti daca este diluat sau trebuie diluat .Daca este un lichid de calitate se ameste 1/1 cu apa distilata si trebuie sa reziste la -35 -40 grade .Puteti scoate din vas cat va permite si completati cu apa ,daca este tot concentrat mai repetati operatia dupa cateva zile de mers .


Neconectat
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
 Pagina 1 din 1 [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la: